Nad morzem, a szczególnie w naszym rejonie jest zawsze wiele do zrobienia!

12-20 maja 2020


Polecamy seniorom skorzystanie z naszej oferty (noclegi + wyżywienie) w maju w cenie 73 zł za osobę za dobę!

Pozostały pokoje:
3-osobowy z tarasem i łazienką
3-osobowy z balkonem i łazienką
2-osobowy z balkonem (łazienka na korytarzu)

Dla spragnionych ciszy i spokoju polecamy przede wszystkim spacery po plaży.

Można je urozmaicić poszukiwaniem bursztynów. A można je znaleźć w czasie porannego spaceru nadmorską plażą, tam gdzie mewy zazwyczaj szukają pokarmu, wśród glonów, kamyczków i muszelek. Samodzielnie znalezione bursztyny z pewnością dadzą wiele radości. Można również wybrać się na poszukiwanie muszelek. Jedno i drugie może być bardzo przyjemnym zajęciem, wzbogaconym o wrażenia dźwiękowe (szum fal) a dodatkowo sprawi, że staniemy się posiadaczami unikatowych prezentów np. dla wnucząt 😊


Najważniejsze jest przebywanie na świeżym powietrzu. Wiosną, jesienią i zimą nad morzem występuje szczególnie dużo jodu, który ma wiele zdrowotnych właściwości.

Również przebywając na zewnątrz korzystamy ze światła słonecznego – nie jest ono tak palące i intensywne jak latem, ale wciąż można czerpać z niego wiele korzyści. Światło słoneczne jest nadrzędnym czynnikiem warunkującym właściwy metabolizm i równowagę hormonalną w ustroju. Poprawia nastrój i powoduje dobre samopoczucie. Codzienne wystawianie się na słońce powoduje wytwarzanie melatoniny, która reguluje sen. Światło słoneczne może mieć charakter leczniczy w przypadku ostrej i przewlekłej depresji, szczególnie w połączeniu z ruchem. Promienie słoneczne wzmacniają kości. W skórze pod wpływem światła słonecznego produkowana jest witamina D, która zwiększa pobór wapnia z jelit. Pozornie zwykłe spacery po plaży, mogą przynieść nam tak wiele korzyści zdrowotnych!

Dla osób, które lubią troszkę więcej aktywności, polecamy spacery z kijkami nordic walking. Ta forma ćwiczeń przede wszystkim rozwija układ mięśniowy, kształtuje sylwetkę i jednocześnie odciążane zostają kolana, stawy i kręgosłup. A dodatkowo (UWAGA PANIE) to dobra metoda na spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej 😊


GRZYBOWO DLA SENIORÓW

Grzybowo jest również świetnie dostosowane dla miłośników jazdy na rowerze. Tak więc dla lubiących nieco więcej aktywności fizycznej polecamy również tą formę spędzania czasu. Jeśli to jeszcze za mało, to polecamy dalsze atrakcje np. zwiedzanie Kołobrzegu (autobus do Kołobrzegu zatrzymuje się 200 m od naszego ośrodka). A tam zwiedzić można molo, latarnię morską, zespól fortyfikacji, wybrać się na rejs statkiem lub skorzystać z innych unikatowych atrakcji. Jakich?

Po orzeźwiającym spacerze i licznych atrakcjach odpoczną Państwo w przytulnych pokojach, w stonowanej kolorystyce i wygodnym wyposażeniu, które dopełnią relaksu i sprawią, że nabiorą Państwo nowych sił 😊

Całość uzupełni dobrze skomponowane pożywienie – posiłki oparte na lokalnych, świeżych produktach. Urozmaicone, kolorowe i apetyczne dania wzmocnią organizm i dodadzą energii. A jeśli chcecie Państwo skorzystać z czegoś nowego – polecamy wybór diety wegetariańskiej! Zdrowa, roślinna kuchnia bez mięsa i tym samym bez cholesterolu może być miłym doświadczeniem i zaowocować jeszcze lepszym samopoczuciem.

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."