Wczasy “Zdrowo na nowo” za nami
20 maja 2018
Wakacje z kulturą
10 lipca 2018
Pokaż wszystkie

Ogrody Hortulus (30 km od Grzybowa)

HORTULUS DOBRZYCA

To zespół ogrodowy znajdujący się w Dobrzycy w powiecie koszalińskim. W skład kompleksu wchodzą dwa niezależnie działające ogrody, oddalone od siebie 2 km.

Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy to 28 ogrodów w różnej tematyce
i stylistyce, zaaranżowane na powierzchni 5,5 ha. Znajdują się tu ogrody inspirowane naturalnym krajobrazem (skalne, leśne, wodne), kulturą różnych narodów (japoński, francuski), a przede wszystkim oryginalne ogrody zmysłów w stylu angielskim. W Ogrodach Tematycznych podziwiać można kolekcję roślin rzadko występujących w Polsce. Z uwagi na zagospodarowanie i ukształtowanie terenu w ogrodach Tematycznych nie ma możliwości poruszania się wózkami różnych typów (w tym również wózkami inwalidzkimi). Zwiedzanie z wózkami możliwe jest w Ogrodach Hortulus Spectabilis. Na teren biletowany ogrodów obowiązuje bezwzględny zakaz wprowadzania psów.

Przy ogrodach znajduje się Centrum Ogrodnicze z marketem Ogród i Galeria, Caffebar Barwinek oraz Szkółka Roślin Ozdobnych. Ogrody Tematyczne czynne są od marca do grudnia.

Więcej na www.hortulus.com.pl lub https://www.facebook.com/OgrodyHortulus/

Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy to nowy kompleks parkowo-ogrodowych otwarty w 2014 r. Obecnie zagospodarowane i udostępnione dla zwiedzających jest 8 ha z 30 ha planowanych ogrodów. Główną atrakcją tego kompleksu jest największy na świecie labirynt grabowy (1ha), w sercu którego znajduje się 20-metrowa wieża widokowa. Z tarasu wieży podziwiać można widok na okolicę oraz ogrody m.in. ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni z Kamiennym Kręgiem, ogrodem kalendarza celtyckiego i olbrzymimi rabatami bylinowymi. Interesujące są również ogrody klasyczne, rozarium oraz grupa ogrodów New Design, a dla najmłodszych gości ogród Małego Skrzata. Te ogrody to przede wszystkim możliwość relaksu, wypoczynku i zabawy. Doskonałą rozrywkę zapewnia zabawa w labiryncie –  Labirynt Moc (w sprzedaży plan ogrodów z mapą labiryntu oraz kartami do gry). Gra porusza wyobraźnię nie tylko najmłodszych gości kompleksu ale również dorosłych poszukiwaczy przygód i wrażeń. Kompleks przystosowany do poruszania się wózkami dziecięcymi i inwalidzkimi. Na teren biletowany ogrodów obowiązuje bezwzględny zakaz wprowadzania psów.

Na terenie ogrodów znajduje się sklep z pamiątkami Serduszkowa Chata i Caffebar Rumianek.

Czynne od maja do października. Więcej na: www.hortulus-spectabilis.com.plwww.ogrody-labirynt.com.pl lub https://www.facebook.com/OgrodyHortulusSpectabilis/

 

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."