Muzeum Oręża Polskiego
15 marca 2018
Ogrody Hortulus (30 km od Grzybowa)
22 maja 2018
Pokaż wszystkie

Wczasy “Zdrowo na nowo” za nami

W dniach od 29 kwietnia do 6 maja w Ośrodku Wypoczynkowym Przystań w Grzybowie odbył się drugi już turnus wczasów zdrowotnych „Zdrowo na nowo”.  Wczasy te to 7-dniowy program szkoleniowo-wypoczynkowy, podczas którego uczestnicy każdego dnia mogli uczyć się zdrowego stylu życia.

Ilość osób, które chciały wziąć udział w programie przekroczyła nasze oczekiwania. Ostatecznie przyjęliśmy 17 osób, które stanowiły niezwykle zgraną grupę. Panowały dobre relacje, wzajemny szacunek niebiańska atmosfera 🙂

Program wczasów był niezwykle bogaty w różnego rodzaju aktywności, zabiegi, wykłady i praktyczne pokazy, np. szkoły zdrowego gotowania czy naukę prostych zabiegów z hydroterapii. Każdego dnia zaczynaliśmy od uzupełnienia płynów po nocnym odpoczynku. Już od 7.00 rano na naszych gości czekała woda z cytrynką, miętą i chlorella. Po dobrym nawodnieniu był czas na ćwiczenia – dzień rozpoczynaliśmy poranną gimnastyką na plaży, którą prowadził Pan Grzegorz Śliwka – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego, dietetyk, masażysta i rehabilitant. Uczestnicy z wielką radością zmierzali na ćwiczenia, gdyż były one prowadzone w ciekawy sposób, a do tego dostosowane do możliwości naszych gości.
Następnie przystępowaliśmy do śniadania, które było prawdziwą ucztą. Na stole gościły pełnowartościowe zboża w postaci np. granoli, pysznych kasz i płatków na ciepło, oprócz tego rozmaite pasty, pasztety i serki – wszystkie oczywiście bez złego cholesterolu i białka zwierzęcego. Dopełnieniem radości były kolorowe talerze owoców i warzyw oraz owocowe sosy.

Przed południem wychodziliśmy na spacer po plaży z instruktorem nordic walking, z którego wracaliśmy prosto na wykład.

Wykłady prowadziły: mgr Beata Śleszyńska – pedagog, doradca żywieniowy, instruktorka szkół zdrowego gotowania, dr Elżbieta Wojtkowska – lekarz medycyny, oraz Alina Ciupa – pielęgniarka i promotor zdrowego stylu życia. Tematy wykładów dotyczyły żywienia, wybranych chorób cywilizacyjnych oraz hydroterapii. Uczestnicy bardzo cenili sobie fakt, że prelegenci dysponowali badaniami prowadzonymi na terenie Polski.
Ulubiona część uczestników to zabiegi. Każdy miał okazję skorzystać z masaży, inhalacji, zabiegów parafinowych, okładów z zielonej glinki i sauny. Zdecydowana większość zabiegów rozpoczynała się wspólną modlitwą z pacjentem, co pozwoliło powierzyć ten czas w pełni Panu Bogu i zbudować dobrą atmosferę pełną miłości i zrozumienia.
Czas przed obiadem jak i po nim był również okazją do osobistych konsultacji z lekarzem, które odbywały się z dr Elą Wojtkowska. Nasi goście mogli zadawać pytania dotyczące zdrowia fizycznego, ale również i psychicznego, co niejednokrotnie było tematem tych indywidualnych spotkań.

Obiady rozpoczynały się…. Zdjęciami. Tak – zdjęciami! Uczestnicy byli tak zachwyceni sposobem podania posiłków, że zanim zaczęli je spożywać dokumentowali wszystko na zdjęciach. Kuchnia spisała się na medal! Jedzenie było nie tylko bardzo smaczne, ale również zachwycało kolorami i kompozycją!

Po obiedzie był czas na kolejny spacer nad brzegiem morza, a następnie znów zabiegi i pokaz szkoły gotowania, który przygotowywała Pani Beata Śleszyńska. Mówiła tak ciekawie, że uczestnicy brali ze sobą notatniki, aby móc jak najwięcej informacji zapisać 🙂
Wieczorem, po kolacji nasi goście udawali się na gimnastykę rehabilitacyjną. Dzięki finansowemu wsparciu Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej uczestnicy mogli skorzystać z różnorodnych, prostych przyrządów takich jak piłki, dyski korekcyjne, drążki elastyczne, kijki treningowe, koła hula-hop. Pani Alicja Wojsław i Pan Grzegorz Śliwka uczyli naszych gości jakie ćwiczenia wykonywać za pomocą tego prostego sprzętu, aby mogli oni kontynuować podobne ćwiczenia po powrocie do domu. Uczestnicy mieli okazję również skorzystać z deski pionizującej, co pozwalało zapobiec bólom kręgosłupa lub redukować ból, który już się pojawił.

Bogato skomponowany program pozwalał zatroszczyć się o zdrowie naszych gości, a wspaniała kadra nastawiona na służbę i pomoc innym dbała o dobre relacjei atmosferę, w której każdy mógł czuć się naprawdę komfortowo.

Nasi goście byli niezwykle wdzięczni za okazywaną im pomoc, zrozumienie, wsparcie i wspólnie spędzony czas na wartościowych rozmowach.

Ogromną radością jest dla nas fakt, że badania wykonywane na koniec programu pozwoliły zaobserwować poprawę stanu zdrowia uczestników.

Kolejny program już za rok! Jeśli nie chcecie go przegapić, koniecznie zachęcamy do zapisu na newsletter! Poinformujemy Was na pewno!

 

 

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."