Trasa rowerowa ku słońcu
15 marca 2018
Molo w Kołobrzegu
15 marca 2018
Pokaż wszystkie

Muzeum 6D – Maszoperia

Dzięki nowoczesnym możliwościom technologicznym dzisiejsze muzea nie przypominają tych z dawnych lat – gdzie panowała cisza, eksponatów nie można było dotykać, a na nogach obowiązkowo trzeba było mieć kapcie.

Jednym z takich miejsc jest Muzeum 6D – Maszoperia z interaktywną ekspozycją na miarę XXI w.

Ponad 500 m2 malowideł naściennych wykonanych w technologii 3D prezentuje życie i pracę nadbałtyckich maszopów, a rekwizyty i efekty specjalne dodatkowo dopełniają  wizualizacji. Spowite mgłą sale ujawniają ścienne malowidła, których piękno można podziwiać zakładając specjalne okulary z trójwymiarowym efektem. W powietrzu unoszą się wielobarwne bańki mydlane i zapach morskiej bryzy. Wiatr muska twarz, a bujająca się w rytm morskich fal podłoga sprawia wrażenie rejsu po morzu. Siadając przy biesiadnym stole można poczuć atmosferę maszopskiej uroczystości, a kręcąc kołem sterowym – wcielić się w rolę kapitana statku. Można zadzwonić w prawdziwy kutrowy dzwon lub zerknąć przez bulaja. Mile widziane są wszelkie komentarze i ekspresyjne wyrażanie emocji. Każdy, kto ma ochotę może dotknąć eksponatów bez obaw, że za chwile dostanie upomnienie.

Nagranie lektorskie (do wyboru po polsku, angielsku, niemiecku lub rosyjsku) prowadzi zwiedzających przez poszczególne sale ekspozycyjne przybliżając im historię kołobrzeskich rybaków. Słowa, obrazy i efekty specjalne współgrają ze sobą tworząc interesującą opowieść, w której prawdziwe maszopskie losy przeplatają się z legendą o zaczarowanej rybackiej sieci.

Muzeum 6D – Maszoperia to jedyne tego typu miejsce w Europie – miejsce dla każdego, kto pragnie przeżyć coś nowego i niesamowitego niezależnie od wieku, czy narodowości.

Niezwykła opowieść, efekty specjalne i trójwymiarowe obrazy – to trzeba zobaczyć, to trzeba przeżyć! Muzeum 6D – Maszoperia zaprasza i małych i dużych do udziału we wspaniałej przygodzie.

Adres:

Muzeum 6D – Maszoperia

Rodziewiczówny 15 , 78-100 Kołobrzeg (Promenada, tuż obok Ośrodka Kielczanka).

tel.  (94) 716 22 44
mail: info@muzeum6d.pl
facebook: www.facebook.com/muzeum6d

Godziny otwarcie:

Muzeum jest czynne przez cały rok.

w sezonie – do 10:00 do 22:00

poza sezonem – od 11:00 do 16:00

Ceny biletów:

Bilet normalny: 20 zł/ osoba

Bilet ulgowy: 15 zł/ osoba (dzieci do lat 15)

Bilet rodzinny: 15 zł/ osoba (bilet przeznaczony dla osób z przynajmniej jednym dzieckiem, które nie ukończyło 15 roku życia. Max. 4 osoby)

Bilet grupowy: 13 zł/osoba (powyżej 15 osób do 15 roku życia)

Dzieci do 3 lat – bezpłatnie. Nie dotyczy grup zorganizowanych.

 

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."