Muzeum 6D – Maszoperia
15 marca 2018
Muzeum Oręża Polskiego
15 marca 2018
Pokaż wszystkie

Molo w Kołobrzegu

Kołobrzeskie molo to niewątpliwie jedna z największych atrakcji turystycznych Kołobrzegu. Mimo, że zostało zniszczone podczas II wojny światowej, odbudowano je ponownie i oddano do użytku 19 czerwca 1971 roku. Konstrukcja liczy 220 metrów długości i 9 metrów  szerokości, a pomost spacerowy znajduje się około 4,5 metra nad poziomem morza.
W 2014 przeprowadzono generalny remont obiektu, dzięki któremu zainstalowano również specjalne oświetlenie, które świetnie eksponuje molo wieczorową porą, jak również nadaje mu romantycznego i ciepłego charakteru. Wszechobecne ławeczki zachęcają do spędzenia nieco większej ilości czasu w tym miejscu.

Wstęp na molo w Kołobrzegu jest płatny od godz. 9.00 do 21.00, a opłaty to odpowiednio: 7 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy). Co ważne, bezpłatnie na molo mogą wejść kołobrzeżanie – posiadacze Karty  Mieszkańca oraz turyści. którzy opłacili opłatę uzdrowiskową w Kołobrzegu. Zwolnione z opłaty będą również osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym oraz  dzieci do 4 lat. W tym roku obowiązują 4 warianty nabycia biletu wstępu na molo w Kołobrzegu. Są to:

Wejście bezpośrednio przez bramkę:

  • Posiadacz ważnej Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca przykłada kod kreskowy widniejący na karcie do skanera na bramce przy wejściu na molo.
  • Turysta posiadający druk potwierdzający uiszczoną opłatę uzdrowiskową z kodem QR (wydruk z programu Travel Host) przykłada kod do skanera na bramce przy wejściu na molo.

Obsługa w budce kasowej:

  • Zakup biletu normalnego i ulgowego.
  • Nabycie bezpłatnego biletu dla dziecka do lat 4 oraz biletu dla osoby z niepełnosprawnością (stopień znaczny).
  • Nabycie bezpłatnego biletu za opłatę uzdrowiskową na podstawie imiennego druku potwierdzającego uiszczenie opłaty bez kodu QR.

Biletomat:

  • Zakup wyłącznie biletu normalnego.

Zakup biletu online:

Jeśli chcecie skrócić czas oczekiwania na zakup biletu, a planujecie kubić bilety normalne, polecamy skorzystanie z biletomatu lub zakupu online, gdyż w budkach kasowych bywają spore kolejki, szczególnie w sezonie..

Wg TripAdvisor jest to jedna z najlepszych atrakcji w Kołobrzegu, więc mimo wszystko warto 🙂

Adres:

Bulwar Jana Szymańskiego,

78-100 Kołobrzeg

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."