Park Rozrywki Zieleniewo Dziki Zachód
25 lutego 2019
Nordic walking na plaży
2 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie

Wegetariańskie wakacje!

Wegetarianie i weganie na wakacjach

Zbliża się kolejny sezon urlopowy. Większość z nas cieszy się na ten czas, bo jeśli tylko uda się zarezerwować jakiś dobry nocleg to praktycznie o nic więcej nie trzeba się martwić. W nieco innej sytuacji są wegetarianie i weganie, którzy planują wybrać się na wakacje, ale nie chcą rezygnować ze swojego stylu życia. „Polowanie” na wegetariański lub wegański posiłek nie należy do najprzyjemniejszych zajęć, kiedy wzięliśmy urlop właśnie po to, by odpocząć, a nie po to, aby jeździć tu i tam, poszukiwać posiłków, stresować się… Bo chyba zgodzicie się, że kiedy jesteśmy głodni, a wokół nie ma kuchni roślinnej jest to trochę irytujące – albo spędzamy czas na poszukiwaniu wegańskich lub wegetariańskich restauracji na wakacjach, albo podwijamy rękawy i bierzemy się do pracy i samodzielnego gotowania w udostępnionym aneksie kuchennym. Żadna z opcji nie jest zadowalająca, kiedy właśnie naszym celem jest wypoczynek.

Wegetarianie i weganie nad polskim morzem

Problem pogłębia się, kiedy wybieramy się w turystyczne kurorty lub po prostu nad polskie morze. Kuchnia wegetariańska nad morzem nie jest popularna, a kiedy mówimy o kuchni wegańskiej, niektórzy robią wielkie oczy, nie znając nawet różnicy. Wokół wędzarnie i smażalnie ryb, owoce morza, fastfoody i słodkie przekąski takie jak lody, gofry, desery – przypomnimy, że w dużej mierze do śmietan, które mają zachować swoją formę, dodawana jest żelatyna… Zupy gotowane na mięsie lub kościach. No cóż, zarówno dla wegan jak i wegetarian pozostają frytki… Niezbyt atrakcyjna oferta na 2-tygodniowy urlop. To może surówka do tego? Nie jest to takie oczywiste – być może wegetarianie nie będą mieli problemu (choć znamy historie gdzie wegetarianom podawano surówki z tuńczykiem), ale weganie mogą „nadziać się” na majonezowe sosy, śmietanowe zabielacze, duszone warzywa na maśle itd…

No i co tu zrobić? Zamawiać frytki, zapiekanki, same ziemniaczki i inne bezmięsne, aczkolwiek niezdrowe dania? Przecież weganie i wegetarianie wybierają taki sposób odżywiania, ze względu na świadomość jaką posiadają. Wiemy, że trzeba tak jeść, aby każdego dnia dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych…

Czy to oznacza, że wegetarianie i weganie mają odpuścić temat wakacji nad morzem?
Otóż nie 🙂 I tu nadchodzi czas na naszą ofertę 🙂

Ośrodek Wypoczynkowy Przystań nad morzem (w Grzybowie – 5 km od Kołobrzegu) oferuje wczasy z wyżywieniem tradycyjnym, wegetariańskim a nawet wegańskim!
Rozumiemy to, że będąc na wakacjach osoby, które na co dzień nie spożywają mięsa lub produktów odzwierzęcych nie zmienią swoich przyzwyczajeń, a raczej należało by powiedzieć o stylu życia. Bo przecież dieta roślinna to nie kaprys, ale świadomy wybór podyktowany ważnymi motywami.
Dlatego w naszym ośrodku możesz wykupić wczasy razem z wyżywieniem wegetariańskim (dieta laktoowowegetariańska) lub wegańskim. Dieta wegetariańska jest oferowana w standardowej cenie, natomiast dieta wegańska za dopłatą: czyli + 30%. W roku 2020 cena dziennego wyżywienia wynosi więc 40 zł w przypadku diety wegetariańskiej i 52 zł w przypadku diety wegańskiej. W cenie serwujemy dwa posiłki: śniadanie w formie szwedzkiego stołu i obiadokolację (zupa, drugie danie i deser).

Na śniadanie do wyboru mamy różne rodzaje pieczywa, nabiał, warzywa, płatki i mleko lub zupę mleczną (również w wersji wegańskiej), granolę z jogurtami, sałatki, jajka, tosty, dżemy, masło orzechowe – każdego dnia coś innego. Dla wegan i wegetarian przygotowujemy samodzielnie roślinne pasty do chleba, pasztety i inne smakołyki – np. galert wegański.

Obiadokolacja składa się z trzech dań: zupy na wywarze warzywnym, drugiego dania i deseru. Drugie dania komponujemy tak by cały posiłek był wartościowy – urozmaicamy i przede wszystkim tworzymy wartościowe kotlety z nasion roślin strączkowych, pestek, tofu, orzechów itp.. Jeśli chodzi o desery – wegetarianie mogą korzystać z deseru bez obaw – nie używamy żelatyny do śmietan, galaretek itd. – zastępujemy ją agarem. Dla wegan mamy przygotowany owoc lub szejk owocowy na deser – oczywiście wegetarianie również mogą skorzystać z tej opcji.
Dla tych, którzy potrzebują przekąsić coś jeszcze w ciągu dnia, a boją się korzystać z posiłków „na mieście” polecamy dokupienie lunch-pakietu – prowiantu na plażę/wycieczkę w przystępnej cenie. Prowiant zawiera wege kanapki, owoc i sok.
Wszystko jest smaczne (zachęcamy do poczytania niezależnych opinii w internecie)  i w przystępnej cenie.
Wegetarianie i weganie mogą więc bez obaw i stresu wybrać się nad polskie morze i skorzystać z oferty naszego ośrodka. A jeśli zamówiliście już nocleg w innym miejscu, to nie przejmujcie się – możecie wykupić u nas same posiłki 🙂

Zapraszamy! Będzie nam miło was gościć 🙂

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."