Wakacje nad morzem z dziećmi
10 marca 2020
Zmiany po 4 maja 2020
5 maja 2020
Pokaż wszystkie

Wakacje nad morzem 2020

Wakacje nad morzem 2020 to temat rozważań wielu osób, które dotychczas udawały się na wypoczynek za granicę, ale i tych, które z powodu pewnych ograniczeń i restrykcji obowiązujących w związku z epidemią koronawirusa potrzebują zwyczajnie wyjechać z miasta, zmienić otoczenie i odpocząć.

Praca zdalna, ograniczenie poruszania się, brak możliwości rekreacji czy system pracy ponad normę – przyczyniają się do tego, że coraz częściej myślimy o prawdziwym wypoczynku.

O ile nic nie wskazuje na to, by swobodny wyjazd na wczasy za granicą w 2020 roku był możliwy, to po wypowiedzi wiceministra zdrowia z 19 kwietnia wnioskować można, że wakacyjny wyjazd z rodziną nad może będzie jak najbardziej możliwy.

– Wyjazd wakacyjny w gronie najbliższych w okresie wakacji będzie jak najbardziej możliwy. Z tego właśnie powodu na II etapie zmian odmrażamy bazę hotelową – powiedział w niedzielę (19 kwietnia) wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Plaża w Grzybowie, sierpień 2019, widok z tarasu widokowegoWakacje nad polskim morzem – nie zawsze doceniane, a jednak dają wiele korzyści i satysfakcji, szczególnie w małych miejscowościach – nie tak bardzo obleganych przez turystów. Z badań przeprowadzonych w połowie kwietnia 2020 przez IMAS International na zlecenie Krajowego Rejestru Długów wynika, że 66% Polaków planujących urlop, spędzi go w Polsce. Do tego eksperci przewidują, że w tym roku wyjątkową popularnością będą cieszyły się kameralne miejsca noclegowe (ośrodki, kwatery prywatne, agroturystyka).

Grzybowo (5 km na zachód od Kołobrzegu) doskonale wpisuje się w te oczekiwania – tutaj nie znajdziemy wielkich hoteli, a cała okolica ma wiele do zaoferowania. Bardzo szerokie, piaszczyste plaże dają możliwość wypoczywania w swobodnych odległościach od innych. Możemy też rozbić parawan czy niewielki namiot dla dziecka, chroniący je przed słońcem, gdyż miejsca jest sporo i nikt nie ma o to pretensji. Dodatkowo duża ilość ścieżek rekreacyjnych (pieszych i rowerowych), bliskość lasów i innych terenów zielonych sprawi, że znajdziemy wiele różnych możliwości na spędzanie wolnego czasu nad morzem. Rowery czy kije do nordic walking są dostępne u nas bezpłatnie.

W ośrodku Przystań w Grzybowie oferujmy wczasy nad morzem z wyżywieniem. Wiemy, że mając ograniczoną ilość dni urlopu, nie każdy chce tracić cenny czas na poszukiwanie dobrych lokali gastronomicznych. W Ośrodku Wypoczynkowym Przystań serwowane posiłki zawsze cieszyły się dużym uznaniem gości (co można przeczytać w zamieszczanych na nasz temat opiniach) i smakowały – dlatego też wczasy z wyżywieniem u nas – to dobre rozwiązanie. Obecnie posiłki serwujemy na wynos. Można więc spożyć je w pokoju, na balkonie czy tarasie lub nawet na plaży.

Dodatkowo oferta ośrodka jest skierowana dla osób na diecie tradycyjnej oraz tych, którzy preferują dietę wegetariańską. Kuchnia roślinna: warzywa, owoce, pełnoziarniste pieczywo, kasze, orzechy czy nasiona są bogatym źródłem witamin i mikroelementów, które są potrzebne do utrzymania ogólnej, dobrej kondycji organizmu i budowania odporności.

 

Nasz ośrodek jest przyjazny dzieciom – bliskość plaży sprawia, że możemy wyjść z naszą pociechą na plażę nawet kilka razy w ciągu dnia – w końcu po to jedzie się nad morze! 

Obecne wypowiedzi ministra zdrowia jak i wiceministra zdrowia wskazują na to, że o koloniach i obozach można w tym roku zapomnieć. Warto już więc teraz pomyśleć o tym, by zapewnić swojemu dziecku wartościowy wypoczynek w rodzinnym gronie.

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."