Wczasy wegetariańskie nad morzem 2021
17 lutego 2020
Wakacje nad morzem 2020
21 kwietnia 2020
Pokaż wszystkie

Wakacje nad morzem z dziećmi

Wypoczynek nad Morzem Bałtyckim to pomysł na wakacje wielu Polaków. Polskie morze wciąż zachwyca, a wyjazd na północ kraju nie wiąże się jakąś nadmierną ilością stresu i gruntownymi przygotowaniami jak w przypadku wyjazdów zagranicznych, gdzie musimy zaplanować wszystko od A do Z (samolot, dokumenty, ubezpieczenie, leki, komunikacja w języku obcym, transport na miejscu i wiele innych).
Wakacje nad morzem są więc idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Trzeba jednak pamiętać, że nadmorskie miejscowości są bardzo różnorodne. W związku z tym, że urlopowicze mają swoje preferencje, co do sposobu spędzania wolnego czasu i wybierają miejscowości, które odpowiedzą na ich potrzeby (np. duża ilość barów i dyskotek, szeroka plaża, łagodne zejście do morza, możliwość zwiedzania okolicy). Trzeba więc uważać, by na wakacje z dziećmi nad morzem wybrać odpowiednie miejsce, by nie okazało się, że wylądujmy w gronie imprezowiczów, na brudnej plaży pełnej petów i kapsli, która jest ulubionym miejscem młodych ludzi.
Dla tych, którzy szukają idealnego miejsca na wypoczynek z dziećmi nad morzem polecamy zapoznać się z poniższymi walorami Grzybowa oraz oczywiście z naszym ośrodkiem :)
Grzybowo to mała miejscowość położona 5 km od Kołobrzegu (w województwie Zachodniopomorskim). Słynie z szerokiej, czystej plaży z miałkim piaskiem i łagodnym zejściem do morza. Woda jest tu zazwyczaj spokojna – Grzybowo położone jest nad tzw. „Zatoką Grzybowską”, dzięki czemu woda jest na długim odcinku płytsza i cieplejsza.

Dla dzieci jest to idealne miejsce do gier i zabaw w wodzie lub na brzegu morza. Kąpielisko w sezonie letnim jest bezpieczne, bo strzeżone przez ratowników. Dodatkowa atrakcją dla starszych jest boisko do siatkówki plażowej, które również jest montowane na letni sezon. Z racji tego, że plaża jest bardzo szeroka, jest tu wiele miejsca dla każdego. Można zapomnieć o porannym wstawaniu w celu „rezerwacji” miejsca na plaży. W Grzybowie nikt tez nikomu nie robi wyrzutów o rozstawiony parawan czy parasol, gdyż miejsca tutaj nie brakuje.

Kąpielisko w Grzybowie to również jednak z niewielu miejsc w Polsce, które już od siedmiu lat z rzędu odznaczane jest „Błękitną Flagą”. Błękitna flaga to prestiżowe, międzynarodowe wyróżnienie za doskonałe przygotowanie kąpieliska i spełnienie wszelkich wymogów związanych z jego czystością min.: jakość wody, zarządzanie środowiskiem, bezpieczeństwo, czystość plaż czy edukacja. Rekomendację dla danych kąpielisk wydają władze poszczególnych państw. Jednak ostatecznie kwestię tę rozstrzyga międzynarodowe jury w Kopenhadze, w którego skład wchodzą m.in. przedstawiciele Programu Ochrony Środowiska ONZ (UNEP), Światowej Organizacji Turystycznej (WTO) i Komisji ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego (EU). W Polsce jest niewiele miejsc, które może poszczycić się tym odznaczeniem – na szczęście Grzybowo rokrocznie zdobywa to niezwykłe wyróżnienie. Na tarasie widokowym w Grzybowie możemy więc podziwiać powiewającą błękitną flagę – symbol czystości i bezpieczeństwa. Z ośrodka Przystań mamy do niej zaledwie 200 metrów!
Grzybowo może poszczycić się piękną okolicą. Jeśli planujemy wakacje z dziećmi pobliskie ścieżki rowerowe będą pomocne przy spędzaniu wolnego czasu. Można nimi spacerować (również z małymi dziećmi w wózku) lub jeździć na rowerze. W naszym ośrodku bezpłatnie można wypożyczyć kijki do Nordic Walking, które również można wykorzystać w czasie spacerów. Najpopularniejsza ścieżka zlokalizowana jest w nadmorskim pasie leśnym – korzystając z niej znajdujemy się więc blisko natury w zielonym otoczeniu. Kierując się na zachód dotrzemy do Dźwirzyna, jadąc w przeciwną stronę - do Kołobrzegu. Jeśli chcemy naszym pociechom zrobić szczególną niespodziankę i zapewnić niezapomniane atrakcje, możemy pokusić się o dalsze wyprawy jak np.: do Zieleniewa – DZIKI ZACHÓD
do Dźwirzyna – PARK LINOWY
do Kołobrzegu – REJS STATKIEM np. Torpedowym
do Dygowa – POMERANIA – RODZINNY PARK ROZRYWKI

Okolicznych atrakcji dla dzieci jest bez liku :) Nie mając samochodu do wielu z nich dotrzemy lokalnymi autobusami.
W samym Grzybowie również znajduje się wiele drobnych atrakcji dla dzieci. Znajdziemy tutaj namioty z grami – i wcale nie chodzi o tradycyjne „strzelanki”, ale w dzisiejszych czasach znajdziemy tu wiele wartościowych gier zręcznościowych – rzuty kulą do celu, łowienie rybek na nowoczesnym stole imitującym morze czy popularny cymbergaj. Do tego można tu wypożyczyć rowery, rowery z przyczepkami dla dzieci, duże, rodzinne rowery (4-osobowe), które dają wiele radości. Na atrakcyjność miejscowości wpływają również drobne lokale ze smakołykami dla dzieci i nie tylko (lody, gofry itp..) oraz budki z nadmorskimi pamiątkami i zabawkami.
Jeśli wakacje z dziećmi nad morzem mają być niestresujące i dawać prawdziwy wypoczynek, polecamy zakwaterowanie w ośrodku Przystań. Znajdujemy się 200 metrów od głównego zejścia na plażę, dzięki czemu odległość nie stanowi problemu by np. wrócić przebrać dzieci, wziąć coś o czym się zapomniało itd. Do tego zapewniamy zakwaterowanie z wyżywieniem, dzięki czemu odchodzi kłopot związany z przygotowywaniem bądź poszukiwaniem odpowiednich dla dzieci posiłków. Serwujemy dwa posiłki dziennie – śniadanie i obiadokolację. Śniadanie podawane jest w formie bufetu, dzięki czemu dzieci mogą wybrać to, na co mają ochotę (znamy problem niejadków). :) Obiadokolacja jest o godzinie 15.30, dzięki czemu nie trzeba schodzić z plaży w środku dnia. Podczas obiadokolacji serwujemy zupę, drugie danie i deser – czyli to co dzieci lubią najbardziej :) Zamiast słodkiego deseru dzieci mogą otrzymywać owoc. Nasi goście chwalą posiłki serwowane w Ośrodku Przystań, co można przeczytać w wielu opiniach zamieszczanych na niezależnych stronach. Stawiamy na świeżość, dobrą jakość produktów oraz na produkty lokalne. Osoby zainteresowane wakacjami z dziećmi w Grzybowie, w Ośrodku Wypoczynkowym Przystań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 609 602 488
Osoby zainteresowane wakacjami z dziećmi w Grzybowie, w Ośrodku Wypoczynkowym Przystań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 609 602 488

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."