Rejs okrętem torpedowym
30 października 2018
Miasto myszy w Kołobrzegu
30 października 2018
Pokaż wszystkie

Muzeum bursztynu w Kołobrzegu

Muzeum bursztynu w Kołobrzegu to miejsce, które zwiedzać można od maja 2018 roku.

Podczas zwiedzania ekspozycji prezentowane są różne okazy brył, w tym największa w zasobach muzeum o wadze 2,2 kg. Zobaczymy tu również bogatą, ciekawią kolekcję  – między innymi inkluzję (muchy, mrówki czy pająki zatopione w bursztynie) lub też odcisk łapy rysia w bursztynie.

Jedną z atrakcji jest zwiedzanie i obserwowanie pracy zakładu szlifierskiego, a także spróbowanie swoich sił przy poszukiwaniu bursztynu w piasku.

Można również obejrzeć średniowieczny zakład szlifierski, dowiedzieć się, jak bursztyn wydobywano kiedyś, a jak się to robi dziś.

 

W jednym z pomieszczeń dowiemy się też sporo właściwości chemicznych, fizycznych i leczniczych bursztynu – tam właśnie została przygotowana specjalna ekspozycja.

W 2018 roku koszt zwiedzania muzeum wynosił:

15 zł – bilet normalny
12 zł – bilet ulgowy
13 zł – bilet rodzinny

Dane kontaktowe:
Waryńskiego 5, Kołobrzeg
tel. 727 014 869
e-mail: mssunstone@gmail.com

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."