Szlakiem Latarni Morskich
3 lutego 2023
Tanie wczasy nad morzem
9 lutego 2023
Pokaż wszystkie

Jezioro Resko Przymorskie

Jezioro Resko Przymorskie położone jest między Dźwiżynem a Mżeżynem, a więc jakieś 10 km od naszego ośrodka. To dawna zatoka morska oddzielona dziś od morza 300-metrowej szerokości mierzeją. Akwen ma powierzchnię ponad 500 hektarów i jest stosunkowo płytki, zasilają go rzeki Stara Rega, Łużanka i Błotnica.
Z morzem jezioro łączy Kanał Reski. Miejsce jest nie tylko malownicze, ale też ciekawe pod względem przyrodniczym. Otaczają je szuwary trzcinowe, w których można spotkać wiele gatunków ptactwa wodnego m.in. niezwykle rzadkie jak gęś gęgawa, gągoł, wąsatka i gąsiorek, a także (w czasie przelotów) perkozy, łyski, żurawie, mewy, gęsi i kaczki oraz żurawie.

Według ornitologów to prawdziwy ptasi raj. W wodach jeziora dominują leszcze, krąpie, płocie, szczupaki i sandacze, ale można też spotkać węgorze, okonie, liny, czy ukleje, ale dla wędkarzy udostępnione są specjalne miejsca łowiskowe na stawach obok jeziora Resko.

Latem można tu uprawiać wind- i kitesurfing, a także pływać na rowerach wodnych. Wokół biegną trasy rowerowe i spacerowe.

 

 

 

Trasa Rowerowa

 

Wokół jeziora można zrobić sobie wycieczkę rowerową. Liczy ona ponad 50 kilometrów malowniczą trasą i biegnie wzdłuż morza, przez las i wokół jeziora.

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."