Nordic walking na plaży
2 kwietnia 2019
Wczasy zdrowotne nad morzem: Zdrowo na nowo
13 maja 2019
Pokaż wszystkie

19-26 maja: Tydzień Wege

Serek z nerkowców z kminkiem

Tydzień Wege to znane, coroczne wydarzenie promujące wegetarianizm i weganizm w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się 19-26 maja i obejmie szereg wydarzeń w całej Polsce, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

Tydzień Wege to wspaniała okazja do tego, aby zmienić nawyki żywieniowe. Powody są różne: dla zdrowia (obniżenie ciśnienia, cholesterolu), dla dobrego wyglądu (zrzucenie zbędnych kilogramów), dla zdrowego wyglądu i lepszego samopoczucia (lepsza kondycja fizyczna, poprawa cery, włosów, paznokci), w trosce o planetę i środowisko lub ze względów etycznych – dla zwierząt.

Wiemy dobrze, że należy odżywiać się tak, aby każdego dnia dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Najbardziej fizjologiczną formą odżywiania jest prawidłowo zestawiona dieta wegetariańska. Zawiera ona bogactwo antyoksydantów, jest dietą wysokobłonnikową, dostarcza łatwo przyswajalnego białka oraz niezwykle cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych, a nie zawiera cholesterolu..

Jeśli sami nie potraficie jeszcze przyrządzić wegetariańskich potraw, zapraszamy do ośrodka Przystań – tutaj możecie przekonać się, że jedzenie wegetariańskie nie jest mdłe i nijakie – wręcz przeciwnie! Jest kolorowe, pachnące, apetyczne, a przede wszystkim zaspokaja nie tylko potrzeby naszego organizmu, ale również i kubki smakowe.

Jedzenie wegetariańskie serwujemy nie tylko w czasie Tygodnia Wege, ale przez cały sezon dla chętnych – tak wiec z jednego tygodnia możesz zrobić całe wege wakacje nad morzem :). Jesteśmy elastyczni – możesz zacząć od jednego dnia – wybrać dietę wegetariańską na próbę lub na połowę swojego pobytu i przekonać się, jak smakują roślinne przysmaki 🙂

W “Przystani” połączysz przyjemne z pożytecznym- rzadko się zdarza, by dostać jedzenie wegetariańskie nad morzem. A u nas – jak najbardziej jest to możliwe – i co ważne sprawdzone od kilku lat! Tak wiec możesz zająć się plażowaniem i relaksem, a my zajmiemy się przyrządzaniem posiłków dla Ciebie.

Początkowo dieta człowieka składała się z owoców, warzyw, zbóż i orzechów. Dopiero później zostało do niej dodane mięso. Badania naukowe dowodzą, że ta pierwsza dieta jest w dalszym ciągu najzdrowsza. Spożywając proste pokarmy w nieprzetworzonej postaci, uchronimy się przed wieloma chorobami, a rozwój niektórych z nich możemy nawet cofnąć. Może właśnie wegetariańskie wczasy były by dobrą okazją do zadbania o swoje zdrowie i powrotu do roślinnej diety?

To jak – spróbujesz? 🙂

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."