2019 – Błękitna Flaga dla kąpieliska w Grzybowie
13 czerwca 2019
Festiwal Zupy Grzybowej w Grzybowie
9 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie

Wakacje nad morzem w sierpniu

Sierpień to bardzo dobry czas na wakacje nad morzem. Szczególnie chcemy zwrócić uwagę naszych czytelników na drugą połowę sierpnia, gdyż jest to wyjątkowy czas na wypoczynek nad Bałtykiem. Dlaczego?

Pogoda nad morzem w sierpniu z reguły jest bardzo dobra. Czasem nawet lipiec bywa nieco bardziej deszczowy niż sierpień. W sierpniu mamy wciąż wysokie temperatury powietrza i długi dzień – słońce zachodzi około godziny 20.00.

Kiedy przyjrzymy się średnim temperaturom wody w Bałtyku, okazuje się, że w sierpniu woda jest najcieplejsza. Jest to wiec wspaniała wiadomość dla miłośników pływania, chodzenia brzegiem morza czy skakania przez fale.

W II połowie sierpnia tłok nad morzem jest już dużo mniejszy. Rodziny z dziećmi powracają w swoje strony, bo nastaje czas na przygotowanie się do szkoły. Tak więc w sierpniu na plaży robi się nieco luźniej, a kolejki do popularnych atrakcji turystycznych są mniejsze. Jest również odczuwalnie mniejsza ilość osób na ulicach – nie ma już tylu atrakcji, które miały wcześniej na celu przyciągać uwagę dzieci – czterokołowe rowery, maszyny do gier, drobni sprzedawcy waty cukrowej i innych łakoci – to wszystko po mały się zamyka z uwagi na brak najmłodszych klientów. Dzięki temu łatwiej jest przejść, przejechać samochodem, korzystać ze ścieżek rowerowych, znaleźć miejsce parkingowe lub stolik w ulubionej knajpce. Rodzice z dziećmi, którzy jednak czasem wybierają również druga połowę sierpnia na wakacje, również są z tego powodu zadowoleni, bo nie ma tak wielu rzeczy, które kusza ich pociechy, dzięki czemu można troszkę zaoszczędzić.

Druga połowa sierpnia to też miesiąc, w którym możemy złapać dobre okazje nad morzem. Sprzedawcy, którzy pracują jedynie sezonowo, będą bardziej skłonni do obniżenia ceny w drugiej połowie sierpnia, kiedy stoją u progu zamknięcia swojego sezonowego biznesu.

W sierpniu łatwiej również o wolne pokoje nad morzem. Przykładem jest nasz Ośrodek Wypoczynkowy Przystań w Grzybowie – wiele terminów zajmuje się już rok czy pół roku do przodu – w sierpniu natomiast przyjeżdżają osoby, które w żaden sposób nie są związane z rozpoczynającym się rokiem szkolnym, a więc grupa klientów, którzy liczą na wolne pokoje w sierpniu jest nieco mniejsza. A więc w tym czasie w ośrodku takim jak nasz, który cieszy się dużym zainteresowaniem, można jeszcze znaleźć wolne miejsce, jeśli nie udało nam się dokonać rezerwacji na czas w poprzednich miesiącach.

Wszystkie powyższe atuty pobytu nad morzem w sierpniu mają bezpośrednie przełożenie na naszą miejscowość i lokalizację. Jesteśmy 200 metrów od morza, z którego można korzystać do woli  :), mamy piękne do spacerowania, czyste i szerokie plaże, a 200 metrów od naszego ośrodka znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać zachody słońca. Ponadto dla naszych gości wypożyczamy bezpłatnie rowery, tak więc można śmiało korzystać z licznych w naszej okolicy ścieżek.

Tak więc osoby, które planują swoje wakacje nad morzem w sierpniu serdecznie zapraszamy do kontaktu, gdyż w drugiej połowie sierpnia mamy jeszcze wolne pokoje. A ten właśnie czas niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego serdecznie polecamy pobyt w Grzybowie również w II połowie sierpnia.

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."