Turnus ZDROWO NA NOWO w grudniu za nami
1 stycznia 2019
Marina Solna w Kołobrzegu
19 lutego 2019
Pokaż wszystkie

Port w Kołobrzegu

Port w Kołobrzegu to szósty pod względem wielkości port handlowy w Polsce, znajduje się u ujścia rzeki Parsęty. Obecnie na port w Kołobrzegu składają się trzy osobne porty: port rybacki, przystań żeglugi oraz port Marynarki Wojennej.
Port pełni także funkcje turystyczne. W porcie pasażerskim na stałe cumuje i obsługuje rejsy 6 statków pasażerskich – jeden z nich obsługuje międzynarodową trasę Kołobrzeg – Bornholm, gdzie możemy udać się gruntownie wyremontowanym katamaranem pasażerskim Jantar. Można wybrać się również w krótki rejs wycieczkowy np. statkiem pirackim . W tej części portu spotkamy się również z ofertą wyprawy kutrem rybackim na połów ryb! W końcu port w Kołobrzegu to jeden z największych ośrodków rybołówstwa morskiego w naszym kraju, gdzie rocznie trafia 60% połowów bałtyckich.
Niewątpliwym atutem tego terenu jest położenie w sercu dzielnicy portowej w bezpośrednim sąsiedztwie latarni morskiej, plaży, restauracji i punktów handlowych. To właśnie tutaj można skusić się na świeżą lub wędzoną rybkę z porannego połowu, w jednym z licznych w tym miejscu punktów gastronomicznych.
W basenach wojskowych portu Marynarki Wojennej stacjonują okręty i statki o charakterze militarnym. Uwaga! Podczas świąt państwowych można je zwiedzić!
Godny uwagi jest również falochron stanowiący ogólnodostępny ciąg spacerowy dla turystów. To najdalej wysunięty w morze punkt widokowy w Kołobrzegu.
Port w Kołobrzegu to doskonałe miejsce na spacery, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorową porą.
W sezonie letnim można liczyć na dodatkowe atrakcje: odbywa się tu wiele pokazów, festiwali i innych imprez muzycznych i kulturalnych.

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."