Lipiec w Grzybowie i Dźwirzynie – imprezy bezpłatne 2022
6 lipca 2022
Szlakiem Latarni Morskich
3 lutego 2023
Pokaż wszystkie

Polski Bon Turystyczny do końca marca 2023 r.

Do kiedy Polski Bon Turystyczny?

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, na mocy której ze świadczenia można korzystać do końca marca 2023 roku.

Do połowy września ze wszystkich przyznanych bonów blisko 85% zostało aktywowanych. Jest więc jeszcze wciąż spora grupa osób, które nie skorzystały ze świadczenia, oraz takie, które nie wykorzystały go w pełnej kwocie.

Głównym celem programu jest wsparcie branży turystycznej dotkniętej pandemią Covid-19 oraz umożliwienie większej grupie rodzin z dziećmi, atrakcyjnego spędzenia wspólnego czasu. Przedłużenie terminu obowiązywania programu do końca marca przyszłego roku będzie dodatkowym wzmocnieniem ekonomicznym krajowej branży turystycznej, szczególnie sektora małych i średnich przedsiębiorstw – wyjaśnia Andrzej Gut-Mostowy, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Świadczenia w wysokości 500 zł na każde dziecko i 1000 zł na dzieci z niepełnosprawnościami zostało automatycznie przyznane wszystkim osobom, które są uprawnione do pobierania świadczenia 500+.

Polski Bon Turystyczny to program mający na celu wsparcie polskiej branży turystycznej, która wciąż staje na nogi po długim okresie zamknięcia, co spowodowane było pandemią COVID-19. Z drugiej strony program ten jest również wsparciem dla rodzin i dzieci, gdyż stwarza okazję do wspólnego spędzenia czasu na wakacjach lub dofinansowania kolonii, obozu lub szkolnej wycieczki dla dziecka.

W naszym ośrodku Polski Bon Turystyczny można wykorzystać jako zadatek na wakacyjny wyjazd. Jeśli więc nie chcecie wykorzystać bonu w miesiącach zimowych, można użyć do do końca marca na zrobienie przedpłaty do rezerwacji na wakacje.

Wszystkie informacje dotyczące programu oraz mapa obiektów przyjmujących płatności Polskim Bonem Turystycznym są dostępne na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel.

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."