Bon turystyczny 2022 – do kiedy?
2 listopada 2021
Lipiec w Grzybowie i Dźwirzynie – imprezy bezpłatne 2022
6 lipca 2022
Pokaż wszystkie

Międzynarodowy Zlot Samolotów Historycznych w Kołobrzegu 8-9 lipca

25 statków powietrznych, 90 pilotów, 7000 litrów paliwa i 12 niesamowitych pokazów – tak w skrócie można opisać Międzynarodowy Zlot Samolotów Historycznych, który już w lipcu odbędzie się w Kołobrzegu.
Jakie atrakcje zapowiadają organizatorzy imprezy? Na niebie zobaczymy m.in. stuletniego Tiger Motha, na którym szkolili się polscy piloci przed Bitwą o Anglię, czy Harvarda z lat ’40, Beechcrafta Bonanzę z lat ’50. Zobaczymy także kilka replik: Hatza Classic, czy dwa Pipery w historycznym malowaniu, które przylecą do nas prosto z Muzeum Lotnictwa Polskiego z Krakowa. Nad kołobrzeskim widnokręgiem zobaczymy także 8 balonów na ogrzane powietrze, których konstrukcja nie zmieniła się od 230 lat.

Nie zabraknie także gości z zagranicy. Nasi goście będą mieli niebywałą okazję zobaczyć walkę powietrzną w wykonaniu 7 samolotów słowackiej grupy Retro Sky Team. Po dniu pełnym atrakcji przygotowaliśmy dla Państwa ucztę dla oka w postaci pokazów nocnych wykonywanych przez Marka Choima oraz zamykających pokazy Brytyjczyków z grupy Airborne Pyrotechnics.

PROGRAM IMPREZY:
Piątek 8 lipca
Od godz. 18.00 do 22.00 samoloty będą latać nad molo w Kołobrzegu (wstęp wolny)
pokaz Extra
pokaz Piper x2
pokaz Tiger Moth
pokaz Harvard
pokaz Bonanza
pokaz słowackiej grupy Retro Sky Team (bez pirotechniki)
8 balonów wzlatuje nad Kołobrzeg
wieczorny pokaz Marka Choima z pirotechniką
nocny pokaz Brytyjczyków z Airborne Pyrotechnics z pirotechniką
Sobota 9 lipca
Od godz. 15 do 22 pokazy lotnicze na lotnisku w Podczelu
Bramy imprezy zostaną otwarte o godzinie 14:00. Bilet wstępu 20zł, dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Sobotnie pokazy ma uświetnić jeszcze koncert muzyczny.

25 statków powietrznych
90 pilotów
7000 litrów paliwa
12 niesamowitych pokazów

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."