Najtaniej we wrześniu
27 sierpnia 2018
Turnusy Świąteczne – wczasy świąteczne dla seniorów i nie tylko!
16 października 2018
Pokaż wszystkie

Dyniowe Garden Party w ogrodach Hortulus

7 października w Ogrodach Hortulus Spectabilis odbędzie się Dyniowe Garden Party. Tegoroczna pogoda była idealna dla uprawy dyni więc i plony są obfite. Niektóre z okazów ciężko  objąć, a rekordzistki ważą już ponad 50 kg. Różne odmiany dyni posłużą nam do stworzenia ogrodowych aranżacji, jako rekwizyty do zabaw oraz składnik zupy.

I tak wielkie gotowanie zupy dyniowej rozpoczynie się o godzinie 11:00. Goście ogrodów będą mogli oczywiście skosztować tego rarytasu. Dodatkowo dla głodnych wiedzy organizatorzy przygotowali ulotki i tablice z dyniowymi przepisami. Goście wydarzenia dowiedzą się również ciekawostek dotyczących uprawy i wykorzystania dyni.

Podczas wydarzenia nie zabraknie stoisk Polska Smakuje z produktami tradycyjnymi i regionalnymi. W sprzedaży pojawią się przetwory takie jak np.: dynia marynowana z szyszką czy aromatyczne miody i przetwory.

Dla aktywnych przygotowane są zabawy ruchowe z dynią w roli głównej. Jedną z atrakcji będzie Dyniowa Gonitwa – rodzinna sztafeta z przeszkodami. W biegu mogą wziąć udział drużyny 2 do 5 osobowe. Niewątpliwym urozmaiceniem gonitwy, będzie losowanie dyni, którą później zawodnicy będą sobie przekazywali na trasie. Na dystansie 600 m utworzone zostały 4 punkty zmiany uczestników oraz 3 przeszkody. Bieg jest formą zabawy – udział może wziąć każdy.

Swoje zgłoszenia należy wysłać na adres organizatora biuro@hortulus.com.pl. W treści e-maila należy wpisać imiona uczestników i ich wiek. Regulamin Gonitwy znajduje się tutaj.

Na gości  rządnych przygód czeka poszukiwanie dyni. Plenerowa zabawa w największym na świecie labiryncie grabowym. Gracze otrzymują mapy z zaznaczonymi punktami. Zadaniem uczestników, będzie odnalezienie dyń ukrytych w labiryncie.

Dyniowe Garden Party zakończy się około godziny 15:00. Ogrody Hortulus Spectabilis będzie można zwiedzać w godzinach 10:30-16:30.

Podczas weekendu 6-7 października cały kompleks Ogrodów Hortulus bierze udział w akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”.

Strona internetowa Ogrodów Hortulus: https://www.hortulus.com.pl/

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."