Program imprez w Grzybowie, Dźwirzynie i Budzistowie LIPIEC 2020
18 czerwca 2020
Aktywny Kołobrzeg 2020
7 lipca 2020
Pokaż wszystkie

Latarnia morska w Gąskach

Latarnia morska w Gąskach

Latarnia Morska Gąski – to druga najwyższa latarnia w Polsce! Została zbudowana w latach 1876-1878 roku. Położona jest nad Morzem Bałtyckim, w woj. zachodniopomorskim, powiecie koszalińskim, gminie Mielno, we wsi Gąski. Znajduje się 22 km na zachód od Latarni morskiej w Kołobrzegu.

Wysokość wieży wynosi 49,80 m i udostępniona jest do zwiedzania (Bilet wstępu na dzień 1.07.2020 kosztuje 8 zł). Aby się na nią dostać należy pokonać 190 schodów.

Z góry rozpościera się piękny widok na Bałtyk i wieś Gąski, a dostrzec można również Sarbinowo, Mielno, Unieście i Chłopy .

U podnóża latarni znajdują się punkty gastronomiczne i kramiki z pamiątkami. Warto też zajrzeć na plażę.

Z naszego ośrodka podróż samochodem do Latarni w Gąskach zajmuje około 25 minut, kierując się drogą na Koszalin.

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekprzystan.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."