newsletter

Newsletter - zapisz się!„Przystań”

+48 609 602 488
  • pic1
  • pic2
  • pic3

Atrakcje

Wersja angielska Wersja niemiecka

Zapraszamy cię do oazy spokoju i rekreacji, jaką jest Grzybowo. To mała, malownicza miejscowość letniskowa, położona 5 km na zachód od centrum Kołobrzegu, znanego i dynamicznie rozwijającego się kurortu nadmorskiego. Nie jest jednak tak zatłoczona i nawet w środku sezonu zachowuje swój specyficzny, dziewiczy charakter. Ośrodek Wypoczynkowy „Przystań” usytuowany jest zaledwie 200 m od plaży. Przekonasz się, że to doskonałe miejsce na kameralny weekend nad morzem jak i letnie kolonie. Przepiękna grzybowska plaża urzeka delikatnym białym piaskiem (bez śladu kamyczka), kusi do długich spacerów i oczywiście plażowania.

Plażę tę oddziela od miejscowości wąski pas pięknego, sosnowego lasu. Lasem, wzdłuż wydm, ciągnie się urokliwa ścieżka rowerowa, którą można dojechać do Kołobrzegu lub do sąsiedniego Dźwirzyna. W tym nadmorskim lesie wije się również druga trasa rowerowa, która przebiega następnie między polami, obok stadniny koni, przez malowniczą wieś Stary Borek i przy zabytkowym kościele w Korzystnie. Ośrodek Wypoczynkowy „Przystań” zaprasza zarówno cyklistów, jak i zachęca amatorów tego sportu do wypożyczenia jednośladów dla dzieci oraz takich z siodełkami dla maluchów. Lasem, plażą oraz w całym Grzybowie można także jeździć konno. Wieś Grzybowo jest oazą spokoju i zdrowia, która wczasowiczom spragnionym wrażeń daje możliwość korzystania z wielu atrakcji turystycznych. Czerpiących przyjemność z pływania zadowolą kąpiele morskie i kołobrzeskie baseny solankowe. W sezonie Grzybowo słynie z organizowanego regularnie w sierpniu Festiwalu Zupy Grzybowej na placu przy ulicy Bałtyckiej. Ponadto w miejscowości ciekawskie oko turysty ma szansę podejrzeć stadninę koni z prawdziwego zdarzenia czy przestąpić próg galerii ceramiki użytkowej i artystycznej. Twoim dzieciom spodoba się w pobliskim Zieleniewie, gdzie znajdziecie miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu z mini zoo i wioską Indian. Atrakcje te są szczególnie polecane dla całych rodzin poruszających się rowerami.

Jeśli tęsknisz za przygodą, usatysfakcjonują cię rejsy wycieczkowe z portu kołobrzeskiego – statkiem po morzu lub katamaranem na duńską wyspę Bornholm, połączone ze zwiedzaniem wyspy. Koneserów zabytków zauroczy gotycka i neogotycka architektura Kołobrzegu – miasto znajduje się bowiem na liście Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Oczekiwania melomanów spełnią: Festiwal Szantowy „Na Fali” (1. weekend lipca), Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze” (lipiec), Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” (lipiec) i Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Interfolk” (sierpień). W pochmurne dni można korzystać z kołobrzeskiego aquaparku „Milenium”. Z Gryfic do Pogorzelicy i z powrotem można pojechać zabytkową kolejką wąskotorową. Zainteresowanie turystów wzbudzą również unikatowe Ogrody Tematyczne „Hortulus” w Dobrzycy (25 km od Grzybowa – dla naszych wczasowiczów, za dodatkową opłatą, organizujemy wycieczkę), Słowiński Park Narodowy (ruchome wydmy) i skansen wsi kaszubskiej w Klukach. Amatorów aktywnego odpoczynku rekreacyjny klub sportowy Pajamad Squash i Fitness w Budzistowie (10 km od Grzybowa) zaprasza na korty do gry w squasha (można wypożyczyć sprzęt do gry), do sauny i sali fitness. Nieduża odległość i dostępność tych wszystkich atrakcji sprawia, że Grzybowo to idealne miejsce na letnie kolonie nad morzem.

Grzybowski Ośrodek Wypoczynkowy „Przystań” znajduje się zaledwie 200 m od plaży, a to właśnie tereny pasa nadmorskiego mają największe właściwości lecznicze – to wielkie, naturalne inhalatorium. Fale morskie, uderzając o brzeg, powodują rozbijanie się cząsteczek wody, które zawierają jod, sól i ozon. To kryniczne, wzbogacone ozonem powietrze powoduje oczyszczanie górnych dróg oddechowych. Duże właściwości lecznicze ma także piasek morski. Chodzenie po nim oraz leżenie, gdy jest mocno nagrzany, dobrze wpływają na leczenie wielu chorób układu kostnego i tkanki łącznej. W Grzybowie można również skorzystać z różnych zabiegów leczniczych, m.in. masaży, kąpieli borowinowych, hydroterapii i innych.

W odległości 150 m od ośrodka jest bankomat. W Grzybowie znajduje się też poczta, apteka, wiele punktów gastronomicznych. Jest zasięg telefonii komórkowej każdego operatora.

Zobacz film: